راه حل کیفی برای پروژه های شما
 • شماره تماس

  09915931685 - 02166293276

 • گواهینامه

  ISO 9001:2015

 • افتخارات

  از سازمان صنعت و معدن

 • شماره تماس

  09915931685 - 02166293276

 • گواهینامه

  ISO 9001:2015

 • افتخارات

  از سازمان صنعت و معدن

پروژه نصب صاعقه گیر دکل های مخابراتی

دکل مخابراتی

دکل های مخابراتی دکل های با ارتفاع بسیار زیاد می باشند که در بالاترین نقطه مناطق قرار می گیرند. با توجه به ارتفاع زیاد این دکل ها و کاربرد آنها، احتمال برخورد صاعقه در آنها زیاد است. بنابراین استفاده از سیستم صاعقه گیر الکترونیکی در آنها الزامی می باشد. طبق استاندارد nfc۱۷-۱۰۲ صاعقه گیر در بالا ترین نقطه و حد اقل ۲متر بالا تر از از تجهیزات دکل نصب شده و از طریق هادی های نزولی به سیستم ارتینگ متصل میگردد.

صاعقه گیر دکل های مخابراتی

عوامل مختلفی در کارایی و عملکرد صاعقه گیر دکل های مخابراتی موثر می باشند که از جمله آنها می توان به محل نصب دکل از نظر شيب زمين، فاصله بین دکل و ساختمان های بلند، پستی و بلندی های مناطق اطراف، شرایط آب و هوایی و … اشاره کرد. جهت مطالعه بیشتر در این مورد و بررسی های انجام شده از طریق مدل آناليز عددي مبتني بر تئوري بارهاي فرضي جهت تعیین احتمال برخورد صاعقه با دکل های مخابراتی می توانید به مقاله کامل در خصوص آناليز عملکرد صاعقه گير دکل هاي مخابراتي مراجعه نمایید.

نصب صاعقه گیر دکل های مخابراتی

پروژه نصب صاعقه گیر دکل های مخابراتی از دیگر پروژه های گروه مبتکران صنعت در حوزه سیستم های حفاظتی می باشد که در محل شرکت نفت و گاز پارس جنوبی اجرا شده است. در این پروژه از صاعقه گیر فرانکلین با شعاع پوششی 78 متر مجهز به ریموت تستر از فاصله 100 متری و پنج حلقه چاه ارت استفاده شده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص انتخاب بهترین صاعقه گیر دکل های مخابراتی و نحوه اجرای آنها با کارشناسان فنی گروه تماس حاصل فرمایید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
4.5 (4 آرا)
در صورت تمایل، مطلب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به مبتکران صنعت علم گستر می باشد
Call Now Button