صاعقه گیر

صاعقه گیر

صاعقه گیر چیست؟

به بیان ساده صاعقه گیر سیستمی است که از ساختمان ها و تاسیسات در برابر برخورد صاعقه و وقوع صدمات محافظت می نماید.

صاعقه گیر الکترونیکی چیست؟

در سیستم حفاظت صاعقه یا همان صاعقه گیر الکترونیکی، یک میله برقگیر جزء منفردی از سیستم می باشد. این میله برقگیر به منظور ایفای نقش حفاظتی خود باید با ارت زمین ارتباط داشته باشد. نمایی از این میله برقگیر را در شکل زیر مشاهده می کنید:

میله برقگیر

msdco-میله-برقگیر

بنابراین هر سیستم صاعقه گیر الکترونیکی مجهز به سیستم ارتینگ یا همان چاه ارت نیز می باشد.

میله برقگیر اشکال مختلفی از جمله کروی، تخت، قلم مویی و … دارد. مشخصه مشترک تمامی میله های برقگیر این است که همگی آنها با هر شکل و فرمی از موارد هادی مانند مس و آلومینیوم ساخته شده اند. در واقع مس و آلیاژهای آن اصلی ترین ماده تشکیل دهنده میله هستند. سیستم های حفاظت صاعقه در انواع مختلف اکتیو و پسیو وجود دارند. این سیستمها با برندهای مختلف صاعقه گیر الکترونیکی هلیتا، صاعفه گیر الکترونیکی liva و … موجود می باشند. نکته اصلی در استفاده از آنها، شعاع پوششی این سیستم ها می باشد. که نکته بسیار مهمی در انتخاب نوع آنها است. امروزه نصب سیستم های صاعقه گیر الکترونیکی و حفاظت در برابر صاعقه در اماکن مختلف به منظور جلوگیری از صدمات جانی و مالی ناشی از صاعقه ضروری است. جهت اطلاع از صدمات احتمالی آن می توانید به فیلم ویدیویی خطرات برخورد صاعقه مراجعه نمایید.

نحوه عملکرد صاعقه گیر به هنگام صاعقه

در فیلم زیر به تصویر کشیده شده است.

شرکت مبتکران صنعت علم گستر مفتخر است خدمات خود را در زمینه نصب و اجرای انواع صاعقه گیر الکترونیکی (برقگیر) ارائه نماید: نمایندگی رسمی صاعقه گیر الکترونیکی آدیتک فروش انواع سرج ارستر و برقگیر فروش و نصب انواع صاعقه گیر الکترونیکی (صاعقه گیر الکترونیکی هلیتا، صاعقه گیر الکترونیکی liva و …) فروش و نصب انواع سیستم های حفاظت در برابر صاعقه اکتیو (صاعقه گیر اکتیو) و پسیو نصب سیستم های حفاظت در برابر صاعقه از نوع صاعقه گیر اکتیو (جهت کاربردهای صاعقه گیر مخزن، ساختمان، برج، مخازن سخت شناور، بیمارستان، کارخانه، دکل، تاور کرین، هواپیما، قفس فاراده و …)   نحوه حفاظت با استفاده از سیستم حفاظت در برابر صاعقه را در ویدیوی زیر مشاهده می نمایید. در این ویدیو نشان داده شده است که چگونه میتوان سیستم تاور کرین را در برابر صدمات ناشی از صاعقه محافظت نمود.

لیست قیمت صاعقه گیرهای آدیتک

جهت اطلاع از گزیده ای از پروژه های انجام شده به بخش پروژه ها مراجعه نمائید.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان سیستم حفاظت صاعقه ما تماس حاصل فرمایید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
4 (7 آرا)
در صورت تمایل، مطلب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید