تاییدیه چاه ارت وزارت کار

چاه ارت

به طور کلی چاه ارت حفره ای عمیق در زمین است که داخل آن یک سیم مسی بر روی یک صفحه مسی جوش داده می شود. عمق چاه به حدی است که رطوبت خاک پدیدار گردد.

لزوم اجرای چاه ارت چیست؟

مهم ترین دلیل اجرای چاه ارت حفاظت  از جان انسان ها، اموال و تجهیزات و حذف ولتاژهای اضافی می باشد. برای جلوگیری از برق گرفتگی تمامی جریان های الکتریکی در محیط صنعتی و ساختمانی به سمت زمین هدایت می شوند.

تاییدیه چاه ارت وزارت کار

به دلیل اهمیت وجود سیستم ارتینگ استاندارد در تمامی محیط های صنعتی و ساختمانی، طبق ماده 22 آیین نامه حفاظتی تاسیسات الکتریکی در کارگاه ها، اخذ تاییدیه چاه ارت وزارت کار الزامی است. در این بند از آیین نامه آورده شده است:

“کارفرما مکلف به اخذ تاییدیه سالیانه صحت عملکرد سیستم اتصال زمین (الکترود ارت- دستگاه ها- همبندی ها و دیگر تجهیزات و متعلقات) از وزارت کار و امور اجتماعی می باشد.”

کارشناس صدور تاییدیه چاه ارت وزارت کار

تنها مشاوران حفاظت فنی که دارای پروانه صلاحیت در زمینه تخصصی ایمنی برق از شورای عالی حفاظت فنی باشند و اعضا انجمن متخصصین مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، می توانند اقدام به تست چاه ارت و صدور تاییدیه معتبر نمایند.

شرکت مبتکران صنعت با یک دهه تجربه در زمینه تست سیستم های ارتینگ و صاعقه گیر، پروژه های تست خود را در سراسر کشور (تاییدیه چاه ارت تهران، کرج، مشهد، اصفهان، زنجان و …) اجرا و تاییدیه معتبر وزارت کار صادر می نماید. لازم به ذکر است در صورت برقرار نبودن شرایط استاندارد برای چاه های ارت مورد نظر، کارشناسان این شرکت اقدام به احیای آنها می نمایند.در صورت نیاز به مشاوره، داشتن سوال در مورد اجرای سیستم های ارت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (2 آرا)
در صورت تمایل، مطلب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
ترک نظر