چاه ارت،ارتینگ

چاه ارت (اجرا، تست و صدور تائیدیه)

چاه ارت که نام دیگر آن سیستم زمین می باشد یکی از پایه های اساسی کارکرد مناسب و موثر تجهیزات الکتریکی شناخته شده است و از فوائد آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱. بهبود و ارتقاء ایمنی افراد

۲. ارائه بهتر خدمات به مشترکین

۳. کاهش نویزهای محیطی

۴. قطعی ارتباط کمتر

۵. بهبود کارایی سیستم

۶. کاهش خطاهای سیستم و افزایش طول عمر مفید تجهیزات

نتیجه بررسی آمار قطعی سیستم های برقی ساختمانی،‌ مخابراتی، محیط های صنعتی، پالایشگاه ها و … کشور در سال های اخیر حاکی از آن است که بخش عظیمی از این قطعی ها و خسارت های وارده ناشی از عملکرد نامناسب چاه ارت آنها بوده است. از این رو طراحی دقیق با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی، اجرای صحیح و نگهداری اصولی و مداوم چاه ارت (سیستم زمین) با در نظر گرفتن نوع تجهیزات، لازم و حیاتی می باشد.

به منظور حفاظت از جان و مال و تجهیزات منصوبه فراهم کردن شرایط صحیح کار سیستم های منصوبی،‌جلوگیری از صدمات ناشی از ولتاژهای و ناخواسته،‌ ضروری است بدنه فلزی کلیه تجهیزات و تاسیسات مخابراتی ( مخازن سوخت، نرده های فلزی اطراف ایستگاه ها، اسکلت فلزی یا آرماتورهای اسکلت بتونی، دربها و پنجره های فلزی، لوله های آب و تاسیسات، موتورها و پمپ ها، بدنه ژنراتورها، تابلوهای برق AC و DC، فیدرها، دکل ها، برق گیرها، راکها، لدرها و اسکلت MDF، DDF و …) به سیستم ارت متصل گردند.

انواع روش های اجرای چاه ارت

چاه های ارت به صورت کلی به دو روش اجرا می شوند: سطحی و عمقی

چاه ارت عمقی

در این روش چاهی به عمق زیاد حفر می گردد. عمق چاه باید به حدی باشد که رطوبت خاک پدیدار گردد.

چاه ارت سطحی

این روش در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان حفر چاه عمیق وجود نداشته باشد.

جوش احتراقی (جوش کدولد،اگزوترمیک)

جوش احتراقی (اگزوترمیک) که در برخی منابع به جوش ارت نیز معروف شده است، نوعی جوشکاری می باشد که در سیستم ارت به کار گرفته می شود. در ویدوی زیر نمایی از نحوه اجرای این نوع جوش به تصویر کشیده شده است.

اجرای چاه ارت، تست چاه ارت و صدور تائیدیه

شرکت مبتکران صنعت مجری سیستم های چاه ارت، تامین لوازم چاه ارت، تست چاه ارت، اجرای چاه ارت و صدور تائیدیه معتبر از وزارت کار در سراسر کشور می باشد و تاکنون چندین پروژه را با موسسات و ادارات دولتی و خصوصی، پالایشگاه ها و مراکز صنعتی و تجاری به اتمام رسانیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعدادی از پروژه های ما می توانید به بخش پروژه ها مراجعه نمائید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی، اجرای چاه ارت و تست چاه ارت مورد نیاز خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
4.29 (7 آرا)
در صورت تمایل، مطلب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
2نظر
عسگری

دسامبر 25, 2018 @ 18:38

پاسخ

لطفا ویدیو های آموزشی بیشتری در این مورد بگذارید
ممنون

admin

دسامبر 27, 2018 @ 09:47

پاسخ

بله حتما

ترک نظر