صاعقه گیر ساختمان
Written by admin بر اکتبر 1, 2018 در حفاظت در برابر صاعقه

صاعقه گیر ساختمان

موضوع صاعقه گیر الکترونیکی در مورد ساختمان ها به خصوص ساختمان های بلند بسیار حیاتی است. با استفاده از صاعقه گیر ساختمان باید از برخورد صاعقه به آن که می تواند منجر به آتش سوزی و تلفات جانی و مالی بسیاری شود، جلوگیری کرد. نکته مهم دیگر در ضرورت استفاده از صاعقه گیر ساختمان این است که با استفاده از آن می توان از دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی و مخابراتی داخل ساختمان در برابر اصابت صاعقه محافظت نمود.

پروژه صاعقه گیر

نصب صاعقه گیر

نکات مهم به هنگام نصب صاعقه گیر ساختمان

در نصب سیستم صاعقه گیر ساختمان، ابتدا تمامی تجهیزات یک ساختمان به وسیله ی هم بندی و سیستم حفاظت در مقابل ضربه به یک شبکه ی ارت داخلی وصل و در انتهای شبکه به وسیله قسمت هم پتانسیل کننده به شبکه ی صاعقه گیر وصل می گردند. نکته بسیار مهم به هنگام نصب صاعقه گیر برای ساختمان این است که صاعقه گیر و هادی پایین رو آن با خود ساختمان اتصالی نداشته باشد. می توان هادی های پایین رو را به صورت رو کار از گوشه های ساختمان هدایت کرد و یا درون داکت هایی در داخل ساختمان قرار داد.

نکته ای که به هنگام استفاده از هادی های پایین رو در نصب صاعقه گیر ساختمان باید به آن توجه داشت این است که این هادی ها فقط بایستی به شمارنده صاعقه (کانتر) و سپس به شینه اصلی ارت متصل شوند.

نکته بعدی اینکه در ساختمان هایی که بیش از یک صاعقه گیر میله ای در پشت بام آنها نصب شده است و مانع با ارتفاع بیش از یک و نیم متر نیز در بین آنها وجود ندارد، تمامی صاعقه گیرها بایستی به یکدیگر متصل شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد صاعقه گیر ساختمان، نحوه اجرا، انواع برندهای معتبر و … می توانید با کارشناسان سیستم حفاظت در برابر صاعقه شرکت مبتکران صنعت و دانش علم گستر تماس حاصل فرمایید.

همچنین این شرکت خدمات خود را در زمینه فروش و نصب انواع صاعقه گیر الکترونیکی در سراسر کشور ارائه می نماید.

ترک نظر