سیستم های اعلام و اطفاء حریق

در مطالب مربوط به سیستم های اعلام و اطفاء حریق قصد داریم تا با جنبه های مختلف این سیستم ها آشنا شویم. مباحث به صورت سلسه مراتبی در بخش وبلاگ سایت قرار خواهند گرفت. متخصصان این حوزه و افرادی که تصمیم به راه اندازی این سیستم ها به صورت تخصصی دارند، می توانند از مطالب این بخش به عنوان منبعی جامع و کامل استفاده نمایند. ضمن اینکه در طول مباحث با انواع برندهای سیستم های اعلام و اطفاء حریق (زتا، زیمنس و …) و کارکرد هر کدام از آنها آشنا خواهیم شد. در این مطلب آغازین، در مورد کلیات حریق و رتبه بندی انواع حریق صحبت خواهیم کرد.

تعریف سیستم های اعلام حریق

سیستم های طراحی شده برای شناسایی خودکار وقوع آتش به وسیله حرارت، شعله، دود، نور یا دیگر محصولات ناشی از احتراق و توسط یک مرکز کنترل اطلاعات شناسایی شده و ضمن پردازش آن اطلاعات وقوع یک آتش سوزی به وسیله انواع وسایل هشدار دهنده بصورت نیمه خودکار یا خودکار اعلام می گردد.

کلیات حریق

آتش حاصل سلسله واکنش های شیمیایی است که از ترکیب اکسیژن با سوخت یا مواد سوختنی در دمایی مشخص بوجود می آید. در صورت تعامل مناسب بین گرما، شعله و اکسیژن لحظه به لحظه بر شدت آتش افزوده می شود، بطوریکه در صورت وجود شرایط مناسب میتواند در کمتر از یک دقیقه دما را در یک محیط بسته تا 1000 درجه سانتیگراد افزایش دهد. شکل زیر مثلث حریق را نشان می دهد.

 

 

msdco-سیستم-های-اعلام-و-اطفاء-حریق

مثلث آتش شامل سه عامل اصلی به وجود آورنده آتش

حذف هر یک از عوامل اصلی تولید آتش باعث سرکوب آن خواهد شد. در نتیجه می توان با حذف سوخت (مانند بستن شیر خط سوخت، حذف گرما (مانند سرد کردن)، حذف اکسیژن (مانند قطع هوارسانی و خفه کردن آتش توسط گاز) آتش را کنترل و اطفاء نمود.

رتبه بندی انواع آتش

انواع آتش سوزی بر اساس مواد قابل اشتعال و طبق کلاس بندی اروپایی به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

کلاس A: حریق ناشی از مواد مشتعل شونده از نوع جامد غیر فلزی (مانند کاغذ، چوب، پلاستیک و …)

کلاس B: ناشی از مواد مشتعل شونده از نوع مایع (سوخت های نفتی مایع، روغن ها، تینر، قیر و …)

کلاس C: ناشی از مواد مشتعل شونده گازی

کلاس D: ناشی از مواد مشتعل شونده فلزی (مانند سدیم، منیزیم، پتاسیم و…)

کلاس F: ناشی از مواد مشتعل شونده روغن های خوراکی

کلاس F/D: ناشی از تجهیزات الکتریکی

……………………………………………………………………………………………………………………………..

وبلاگ تخصصی

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
در صورت تمایل، مطلب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید
ترک نظر